كارپردازان كامپيوتر

صفحه اصلي محصولات تماس با ما درباره ما English

قلم نوری
ماوس اسکنر
تجهیزات تاچ اسکرین
دفتر يادداشت ديجيتال
میز مخصوص نوت بوک
لیست قیمت محصولاتجستجو در :


جست‌وجو در آرشيو


صفحه اصلي>محصولات> تجهیزات تاچ اسکرین
اطلاعات

 

 

                                  

                                                                                                        

 

مانیتورهای لمسی یا تاچ اسکرین  از نظر شکل ظاهری، هیچ تفاوتی با یک مانیتور معمولی ندارند. فقط هنگامی که صفحه آنها را لمس کنید متوجه تفاوت آنها میشوید. شما میتوانید ماوس را به کناری بگذارید و گزینه یا آیکون مورد نظر را با فشار انگشت، روی مانیتور، فعال کنید.

 

فشار مستقیم بر روی آیکون، بسیار ساده تر از فعال کردن آن از طریق کلیک کردن ماوس است. برای یک کودک خردسال که تازه، کار با کامپیوتر را شروع میکند واقعا" مشکل است که حرکت دستش روی ماوس پد را با حرکت نشانگر (cursor) روی صفحه مانیتور، هماهنگ کند اما به راحتی میتواند انگشتش را مستقیم، روی گزینه مربوطه، قرار دهد. به همین دلیل، داشتن یک مانیتور تاچ اسکرین برای یک کودک نوآموز، بسیار مفید است.

 

تاچ اسکرین میتواند برای بزرگسالانی هم که عادت به کار با کامپیوتر ندارند بسیار سودمند باشد. به همین دلیل از آنها بطور گسترده در ادارات جهت سرویس دهی به ارباب رجوع یا در دستگاه ATM بانکها استفاده میشود.

 

برخلاف تصور بسیاری، صفحات تاچ اسکرین در داخل مانیتور قرار دارند و از بیرون، روی آن چسبانده نمیشوند به همین دلیل تا زمانی که آنها را لمس نکنید هیچ تفاوتی با مانیتورهای عادی ندارند.

 

مانیتور تاچ اسکرین، تفاوت مشخصی با مانیتور معمولی دارد که به راحتی، قابل تشخیص است و آن هم، وجود یک کابل اضافی بین مانیتور و کامپیوتر است. در مانیتور معمولی، علاوه بر کابل تغذیه برق، کابل تصویر از کارت گرافیک کامپیوتر به مانیتور، وصل میشود و داده های مربوطه را به نمایشگر، منتقل میکند اما در تاچ اسکرین، متقابلا" لازم است فرامین مربوط به تماس انگشت از مانیتور به کامپیوتر، منتقل شوند به همین دلیل، یک کابل اضافی به پورت USB و یا سریال کامپیوتر، متصل میشود.

 

فعال شدن سیستم به فشار مشخصی، نیاز دارد که تنظیم آن، حائز اهمیت است. اگر مانیتور، بیش از حد، حساس باشد و با کمترین فشاری، فعال شود ممکن است با یک تماس اتفاقی، اشتباها" فعال شود و اگر حساسیت آن، بیش از حد، کم باشد باعث خستگی و درد گرفتن انگشت استفاده کننده میشود.

 

این حساسیت به فشار برای مصارف مختلف میتواند متفاوت باشد به عنوان مثال، نگارنده به خاطر دارم که در یک مرکز بازپروری معتادان و به علت ضعف و بی حالی مصرف کنندگان، نیاز به صفحاتی با حساسیت زیاد بود که با کمترین فشاری، فعال شوند.

 

مانیتورهای تاچ اسکرین دارای دو رزولوشن متفاوت با دو مفهوم متمایز هستند. یکی رزولوشن صفحه Display که کیفیت تصویر را تعیین میکند (مثلا" 1024x1280) که همان رزولوشن معمولی است که در هر نوع مانیتوری، مطرح میباشد و دومی، رزولوشن تاچ اسکرین که تعیین کننده دقت صفحه لمسی است و معمولا" 4096x4096 است.

 

سطح فعال اکثر تاچ اسکرین ها با تماس انگشت، دستکش و قلم یا (stylus) فعال میشوند. نوشتن روی صفحات تاچ اسکرین با قلم، ممکن است ولی در عمل، فاقد کیفیت میباشد. به همین دلیل، اگر قصد نوشتن روی مانیتور را دارید بهتر است بجای تاچ اسکرین، از مانیتورهای مخصوص این کار یعنی مانیتور قلمی یا Pen LCD Monitor استفاده کنید.

 

در مانیتور تاچ اسکرین، فقط یک مرحله است یعنی یا فشار هست و یا نیست اما در مانیتورهای Pen LCD یا قلمی، مانیتور فشار را در 1024 مرحله، تشخیص میدهد و  به همان نسبت، ضخامت و پر رنگی خط ترسیم شده، تغییر میکند.

 

تفاوت دیگر آن است که مانیتور Pen LCD فقط نسبت به قلم خودش، حساس است و نسبت به فشار انگشت یا هر نوع فشار دیگری، هیچ عکس العملی نشان نمی دهد.

 

مانیتورهای تاچ اسکرین ، معمولا" از نوع LCD میباشند و صفحات CRT، به علت انحناهای خاص، معمولا" برای این نوع کاربرد، مناسب نیستند.

 

همچنین از صفحات لمسی در کامپیوترهای صنعتی هم استفاده میشود که با توجه به محیط صنعتی، میبایستی نسبت به بسیاری از مواد و مایعات شیمیایی و همچنین، چربی و گریس، مقاوم باشند.

 

 

 

 لیست قیمت:

 

 

 

تاچ اسکرین 17 اینچ صنعتی  ........  390 هزار تومان

 

 

متن كامل

Copyright © Karpardazan Computer Co. All rights reserved.